Králíček

Viděli jste už někdy králíka? Jak by jste ho popsali?

Je to malý bobek s velkýma ušima. A taky má nevýrazný hnědý kožíšek. Zajímavé jsou jeho dlouhé nohy a uši. Nikdo vlastně ani neví, co v lese pořádně dělá a proč by měl mít nějaké uznání. podle vlků je to jenom velká šedá myš jen s velkýma ušima a dobrou kondici. Taky jsem si myslel, že je to zcela nenápadný tvor, ale zjistil jsem, že je vlastně docela zajímavý. A svou nenápadností jenom maskuje svoji výjimečnost.


Bylo to tenkrát, kdy začínal podzim. Listí se barvilo do všech odstínů a ve vzduchu již k podvečeru byla cítit zima. Procházel jsem se lesem, když jsem na stromě spatřil oznámení o blížící se lesní olympiádě. To je taková ta sportovní akce, kde se předvádějí všichni, co něco umí a taky Ti, kteří prahnou po hlavní výhře a to košíku plném dobrot. I letos sem se chtěl zúčastnit. Minulý rok jsem totiž nejlépe obstál v disciplíně – hledání lesního medu :-). My medvídci jsme v tom totiž borci, ale to vy víte.

Opodál stála skupinka mých kamarádů. Byla tam liška, srnka, myška a žába. Liška byla široko daleko pověstná svými úkryty, srna svým ladným během, žába svými velkými skoky. S myškou nemohl ve schovávané nikdo jiný vyhrát, protože se uměla vždy nejlépe schovat. Bavili se o tom, že letos se zúčastní poprvé i králík.

„Cože, ten?“ zeptala se žába „A co chce jako dělat, vždyť nic neumí, jenom pořád něco žvýká.“

„Možná nám chce předvést, že ví nejlíp skákat, utíkat, stavět nory a je nejlepší v schovávané!“ začala se smát liška a zvířátka se k ní přidali. Všichni byli přesvědčeni, že nemají žádné soupeře. A jak by přece, tak určitě ne nějakého šedého králíka.

V ten velký den se v lese na startu střetli všichni. Přijel se podívat i král lesa. Byla to velká slavnost, jaké se vidí jen jednou ročně.

V soutěži o nejrychlejší sprint vyhrál první místo právě ten zmiňovaný králík. Ten taky vyhrál v disciplíně o nejdelší skok. Skočil o půl metru víc než žába. Bylo docela zábavné sledovat lišku, jak byla překvapená z toho, že si vybudoval až 3 nory, zatím co ona zvládla jenom jednu. Díky své nevýrazné barvě králíček zvítězil taky ve schovávané. Všichni byli hodně překvapeni. Taky zvítězil ve 4 ze 7 disciplín. A víte, co nám všem nejvíc vyrazilo dech? Když se rozdávalo ocenění za nejlepšího hráče a on se rozdělil se svými soupeři. Ne proto, že by byl slabý a chtěl si získat jejich náklonnost, ale proto, že byl moudrý a chtěl odměnit všechny své soupeře za jejich snahu.

A já jsem si z toho vzal dvě ponaučení.

První. Nikdy nepodceňujte nikoho, koho opravdu dobře nepoznáte a ta druhá. Jestli někdy zvítězíte nad někým, kdo vám nevěřil, nezlobte se na něj za to, že o Vás pochyboval. Jen Vás prostě potřebuje trochu víc poznat :-).


Myslíme na Vás. S láskou Vaši medvídci Lolo a Lulu.
1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Král lesa